яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології не тільки України , а і всієї Європи. 26 квітня назавжди залишиться днем пам’яті та жалоби. В цей день ми схиляємо голови перед героїчним подвигом пожежних, військовослужбовців, військ цивільної оборони та всіх тих, хто став на захист людства. Україні того дня пощастило з напрямком вітру. Все могло бути значно гірше...
Цього дня в міській бібліотеці-філії №3 було проведено екологічну годину-застереження «Чорнобиль… Згадаємо як це було». Учасниками заходу стали учні 10 класу ЗОШ №4 разом з педагогом організатором Штефан А. В. Бібліотекарі розповіли про хронологію подій на ЧАЕС і про ліквідаторів аварії: пожежників, лікарів, міліцію, військовослужбовців, які рятували станцію і людей. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аврії. Доповнив захід перегляд слайд-презентації "Чорнобильська техногенна катастрофа", відео «Чорнобиль. Одна історія» та інтелектуально-пізнавальна вікторина «Чорнобиль немає минулого часу».
І через 37 років, пам’ятаючи про жахливі події на ЧАЕС, російська федерація все одно вдається до ядерного терору. За час війни в Україні не раз поставало питання радіаційного забруднення – через захоплення атомних електростанцій, некомпетентну експлуатацію цих об’єктів і погрози застосування ядерної бомби. З першого дня війни окупанти перетворили зону ЧАЕС на базу , з якої планували наступ на Київ. Персонал , який опинився в заручниках ,на зміні пробув тоді 600 годин, замість звичних 12. Понад три тижні ЧАЕС перебувала під окупацією. Станцію звільнили 31 березня 2022 року.
Мародерство, мінування території, небезпечне опромінення персоналу, ядерний тероризм - ось результат теперішньої російської агресії. Нам треба бути готовим до всього і тверезо оцінювати ситуацію. Про природу радіації та способи захисту від неї, дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки інформувала учнів Шапко Г. М. Також серед старшокласників було розповсюджено інформаційні пам’ятки «Будьте готові до ядерного вибуху». До уваги присутніх презентовано книжкову виставку «Чорнобиль: біль і пам’ять».
Немає коментарів:
Дописати коментар