Булінг або цькування - це один з видів насильства. Це довготривалий і систематичний процес переслідування та приниження одного або кількох учнів іншим учнем або групою осіб. Насильницькі дії завдають шкоди фізичному та психічному здоров’ю трьох сторін процесу: жертві, нападнику та свідкам.
Метою булінгу є не лише вплинути на жертву, а й створити відповідну модель поведінки: начебто насильство є ефективним для досягнення життєвого успіху, завоювання авторитету.
Будь-хто може стати жертвою булінгу. Досить опинитися в слабкій позиції або перейти комусь дорогу. Проте в більшості випадків в категорію жертв потрапляють діти, які так чи інакше відрізняються від своїх однолітків: фізичними даними, успішністю в навчанні, матеріальним станом, чи навіть характером.
У цей день в міській бібліотеці-філії відбулося фахове обговорення проблем протидії булінгу.
Участь у дискусії взяли учасники міждисциплінарної мобільної команди м. Виноградів, яка працює з внутрішньо переміщеними особами та місцевим населенням постраждалим від військових дій:
Пунько К.В.- провідний фахівець соціальної роботи відділу соціальної роботи центру надання соціальних послуг Виноградівської міської ради;
Тодавчич С.П.- практичний психолог комунальної установи Виноградівського інклюзивно-ресурсного центру;
Дайменцева Т.С. - інспектор ювенальної превенції сектору превенції Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області;
Поп М.В. - начальник відділу взаємодії з роботодавцями виноградівського управління Берегівської філії Закарпатського обласного центру зайнятості.
До дискусії долучилися учні ЗОШ №1: 9 –В клас (класний керівник, психолог Горбоконь Л. Х.), учні 10- А клас разом з вчителем англійської мови Мишанич М.В., педагогом-організатором Німець С,М, та зав. шкільної бібліотеки Чедрик О.В.
Присутні обговорювали актуальні питання з булінгу:
- як розпізнати булінг і що робити в ситуації булінгу?
- чому стають жертвами булінгу?
- що робити, якщо ти став жертвою булінгу?
- що робити, якщо ви стали свідком цькування?
- що робити, якщо інших цькуєш ти?
- які заходи впливу поліція може до вас застосувати у разі правопорушень?
- яка відповідальність передбачається не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу?
- як можна запобігти виникненню булінгу серед молоді?
Доповненням до заходу стали соціальний відеоролик «Щоденник жертви булінгу», презентація: «Поговоримо про булінг», книжкова виставка «Стоп булінг» та роз даткові інформаційні матеріали.
Модератор заходу провідний бібліотекар міської бібліотеки - філії Галина Шапко.
Немає коментарів:
Дописати коментар