08 листопада 2022

Мовознавчо-інтелектуальна година з нагоди Дня української писемності та мови

 

відбулася 8 листопада в міській бібліотеці-філії №3. До заходу долучилися заступник директора з виховної роботи Гелетей Л. М., вчитель української мови Бандрівська Л. П., зав. шкільною бібліотекою Барничко О. Ю.  та учні 8-А класу ЗОШ №4. 

Українська мова пройшла тернистий шлях становлення й розвитку. У світовій історії жодна мова не зазнала такого страшного нищення від сусідів-ворогів, як  українська. 

З цього приводу варто згадати слова сучасного українського письменника Василя Шкляра, який зазначив: «Є в українській нації найбільший герой, який зазнав найжорстокіших нападів і якого росіяни намагалися знищити у першу чергу, бо знали, що з ним ми нездоланні. Це – наша мова».

До уваги присутніх було представлено презентацію «Скорботний календар української мови»,  в якій у хронологічній послідовності відображені історичні факти  нищення української мови росіянами і більшовиками, комуністами.

Мова зараз на часі як ніколи. Українська мова — не тільки ознака національної ідентичності, а й інструмент боротьби з ворогом.

Кожен рашист назавжди засвоїв українські слова «паляниця» і «полуниця». Вони стали не лише мовним тестом для окупантів, а й одним із символів української нації, нашою лексичною ідентифікацією. Називають такі слова чи словосполучення шиболет.  Тобто кожна етнічна група має характерну мовну особливість, важке для вимови слово, за яким ідентифікують іноземця, своєрідний «мовний пароль» для того, хто розмовляє нерідною мовою.

Сьогодні тисячі відважних воїнів відстоюють на фронті нашу свободу, волю та територіальну цілісність.  Можливість проводити зустрічі, спілкуватися рідною українською мовою завдячуємо хоробрим воїнам. Тож присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав життя за Україну!

Під час заходу учні отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови, пригадати історичні факти про українську мову, її історію, традиції, позмагатися в ерудованості і взяти участь в різноманітних конкурсах.

Завершальною ноткою святкування Дня української писемності та мови став челендж «Українська – мова Перемоги»











Немає коментарів:

Дописати коментар