Українська мова пройшла тернистий шлях становлення й розвитку. У світовій історії жодна мова не зазнала такого страшного нищення від сусідів-ворогів, як українська.
З цього приводу варто згадати слова сучасного українського письменника Василя Шкляра, який зазначив: «Є в українській нації найбільший герой, який зазнав найжорстокіших нападів і якого росіяни намагалися знищити у першу чергу, бо знали, що з ним ми нездоланні. Це – наша мова».
Мова зараз на часі як ніколи. Українська мова — не тільки ознака національної ідентичності, а й інструмент боротьби з ворогом.
Кожен рашист назавжди засвоїв українські слова «паляниця» і «полуниця». Вони стали не лише мовним тестом для окупантів, а й одним із символів української нації, нашою лексичною ідентифікацією. Називають такі слова чи словосполучення шиболет. Тобто кожна етнічна група має характерну мовну особливість, важке для вимови слово, за яким ідентифікують іноземця, своєрідний «мовний пароль» для того, хто розмовляє нерідною мовою.
Під час заходу учні отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови, пригадати історичні факти про українську мову, її історію, традиції, позмагатися в ерудованості і взяти участь в різноманітних конкурсах.
Завершальною ноткою святкування Дня української писемності та мови став челендж «Українська – мова Перемоги»
Немає коментарів:
Дописати коментар