18 листопада 2022

Від революції до перемоги: ідеологія української ідентичності

21 день листопада в Україні щорічно відзначають як День Гідності та Свободи. Варто зауважити, що в суть своєрідного свята вміщено історичні віхи двох революцій: датованих 2004-м та 2013-м роками. Кожна з них внесла в новітню історію України свої глобальні корективи, що залишили слід в душах громадськості. А революція Гідності стала жестом пробудження масштабної національної свідомості. Адже події на Майдані в Києві затребували людської жертви – як наслідок загинуло понад сотня мирних протестантів… Проте, українців не зламали ні побиття студентів, ні «диктаторські закони», ні пролита кров. Революція Гідності таки ознаменувалась перемогою свідомості та колективного об’єднання за ідею, за свободу, за вільну та демократичну  Україну, самодостатню державу людей  розвинутих інтелектуально та морально. 

Важливо, що революція Гідності пронеслася акціями у кожному місті  та містечку. Не виключенням став і наш Виноградів. 

Бібліотечні працівники спромоглися відтворити дані події для учнів 9  класу ЗОШ №1 (класний керівник Токарєва В. Ю.). Для своєрідної реконструкції бібліотекарі продемонстрували кадри майданних подій у Києві. Серед запрошених гостей Михайло Лісіцкі, який безпосередньо брав участь в революційних подіях на столичному Майдані Незалежності, переніс юних слухачів до того часу розповідями з перших вуст. Місцева жителька Світлана Кедик будучи співорганізаторкою акцій протесту у Виноградові на площі Миру, поділилась раритетами – плакатами з якими демонстранти висловлювали солідарність в підтримку Майдану, а також згадала Олександра Костьо, який був маленьким, але значущим вогником у організації акцій місцевого рівня. Сьогодні чоловік боронить Україну від навали «руського міра». Діти стали одночасно і свідками і учасниками міні-реконструкції подій революційного часу: звучали гасла революції Гідності, звучав гімн України… і так само як тоді на революційних площах у бібліотечній залі були присутні емоції захоплення, піднесення духу і гордості за свій народ та державу. Заключним став відеоролик «Тримайся майдан Виноградів з тобою» та хвилина мовчання за загиблими героями на Майдані, в зоні АТО та сьогоднішній війні росії проти України. 

Підсиленням революційних емоцій стали експонати представлені директором історичного  музею Тороцкезі Л. В..  У свій час  вони були зібрані для експозиції, що демонструє події обох революцій. Докладніше з ними можете ознайомитися  в історичному музеї Виноградова. 

А також  представлена книжково-ілюстративна виставка «Вистояли на Майдані – переможемо у війні». Вона демонструє історію  в публіцистичному та художньому стилях. Дані видання ви можете отримати в книжковому фонді нашої бібліотеки. 

Як зауважила провідний бібліотекар Галина Шапко:  «Теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї країни… Хочеться аби ви вловили ключову тезу –  Революція Гідності – це перший переможний бій цієї війни»….

«Революція гідності – історія протистояння» – саме під такою назвою відбувся  захід у Виноградівській міській бібліотеці-філії №3 на юнацькому абонементі 18 листопада 2022 року. 












Немає коментарів:

Дописати коментар