27 серпня 2011

450-ліття Пересопницького євангелія

29 серпня - 450- ліття Пересопницького євангелія.
Пересопницьке Євангеліє — визначна рукописна пам'ятка староукраїнської літературної мови й мистецтва XVI cт., переклад євангелія так званою простою мовою, досить близькою до народної. Розпочалася велика справа 15 серпня 1556 року на Поділлі в селі Дворець поблизу Ізяслава. Саме тут було виплекане перше Євангеліє - від Матвія. Завершено переклад 29 серпня 1561-го  року в Пересопницькому монастирі.

18 серпня 2011

"Краєвиди міста крізь світло фотооб'єктива" -виставка робіт відомого фотохудожника Бориса Корнієнка


Корнієнко Борис Сергійович народився в місті Балтійськ Калінінградської області у 1955 році. 1956 року роддина переїхала до Виноградова на постійне місце проживання. Закінчив ЗОШ №4 в 1972 році. Навчався в Політехнічномуінституті м. Одеса. В 1974 - 1976 рр. проходив строкову службу в лавах Збройних сил ВПС на аеродромі "Чкаловський" - авіатехнік. Працює інженером на Фанчиківському заводі та геріатричному пансіонаті м. Виноградова. Веде здоровий спосіб життя. Займається моржуванням.
З чотирьох років ознайомився з фотоапаратом і фотографує. Раніше вже організовувалися виставки у Виноргадові, була передача на радіо, телебаченні.
Зустріч 1980 року з відомим американським художником закарпатського походження М. Паппом стала поштовхом зайнятися художньою фотографією.
 На виставці представлені пейзажні фото міста Виноградова. Переглянути світлини можна в зручний для Вас час. Виставка діє на постійній основі.
Нагадуємо графік роботи бібліотеки: щодня з 10.00 по 19.00 к.ч. Вихідний - неділя.

16 серпня 2011

Виноградів - рідне місто

Виногра́дів (до 1946 р. — Севлюш, Сивлюш) — місто районного значення в Закарпатській області. Виноградів - адміністративний центр крупного сільськогосподарського району, зв'язаний мережею залізничних і автомобільних магістралей з іншими містами області. Близькість до кордону з Угорщиною та Румунією (не більше 15-20 кілометрів) сприяє налагодженню тісних контактів з іноземними партнерами, чим у повній мірі користуються основні промислові виробництва: виробничо-торгівельне швейне об'єднання "Гроно", спільне українсько-німецьке приватне підприємство "Сан-дерс-Виноградів", взуттєва фабрика, підприємства "ВІАД-Трейд", "Кожтекс", "Ортекс-ЛТД"" тощо. За останні роки у Виноградові набув розвитку малий і середній бізнес. Завдяки десяткам приватних кафе, аптек, торгівельних та інших закладів міська влада проводить реконструкцію центральної частини міста, поступово наближаючи її до європейських стандартів.Виногра́дів (до 1946 р. — Севлюш, Сивлюш) — місто районного значення в Закарпатській області. Виноградів - адміністративний центр крупного сільськогосподарського району, зв'язаний мережею залізничних і автомобільних магістралей з іншими містами області. Близькість до кордону з Угорщиною та Румунією (не більше 15-20 кілометрів) сприяє налагодженню тісних контактів з іноземними партнерами, чим у повній мірі користуються основні промислові виробництва: виробничо-торгівельне швейне об'єднання "Гроно", спільне українсько-німецьке приватне підприємство "Сандерс-Виноградів", взуттєва фабрика, підприємства "ВІАД-Трейд", "Кожтекс", "Ортекс-ЛТД"" тощо. За останні роки у Виноградові набув розвитку малий і середній бізнес. Завдяки десяткам приватних кафе, аптек, торгівельних та інших закладів міська влада проводить реконструкцію центральної частини міста, поступово наближаючи її до європейських стандартів.