07 травня 2021

98-ма весна виноградівця - добровольця, ветерана Другої світової війни Шарія Михайла Андрійовича

У ці травневі дні разом з Європою та світом відзначаємо День пам'яті та примирення і вшановуємо мужність і відданість тих, хто 76 років тому здобував перемогу над нацизмом.

Із кожним роком учасників бойових дій у Другій світовій війні залишається все менше. Тому кожне свідчення та особисті спогади солдатів, які пройшли стежками тієї страшної війни  мають надзвичайну цінність.

Одним із спадкоємців  історичної правди є житель нашого міста, справжній фронтовик, підполковник - Шарій  Михайло Андрійович, якому в листопаді виповнюється 99 років.

Шістнадцятилітнім юнаком пішов добровольцем  на війну, «додавши» собі ще два роки віку. Після двох тижнів навчань його  було направлено на лінію фронту. Спочатку був сапером, а  потім  служив у повітряно-десантній дивізії і протитанковій артилерії. За роки війни переніс два поранення та п’ять контузій. Перемогу зустрів у Німеччині.

Після демобілізації знову продовжив навчання  у вузі і став агрономом. Спочатку працював на Херсонщині, а потім головним агрономом «Винрадгоспу» та заступником директора  аж до виходу на заслужений відпочинок.

Протягом багатьох років разом з дружиною  Ніною Іванівною були активними читачами міської бібліотеки. Завжди цікавився новинками в галузі науки і техніки, а  коли в 2007 році  бібліотека долучила своїх користувачів  до інформаційних можливостей світової мережі  Інтернет, то Михайло Андрійович  був один серед перших, хто взявся освоювати комп’ютер. Завжди був цікавим співрозмовником, але про воєнні роки згадував неохоче і зі сльозами на очах. Надто важко давалися ті болючі спогади.

Через все життя Михайло  Андрійович проніс любов до живопису. Навички малювати здобув у підлітковому віці,  відвідуючи художню школу, але за пензля взявся лише після виходу на пенсію. У творчому доробку ветерана - жодної картини про війну. Основа творів художника-аматора - це  пейзажі та портрети. Перемальовуючи картини вносив у роботи щось своє, властиве його світовідчуттю, чуттєвості.

Наразі роботи Шарія М. А. відомі тільки для вузького кола родичів та знайомих, тому запрошуємо відвідати  он-лайн виставку,  поринути в атмосферу  мистецтва та ознайомитися з прекрасними картинами, які  нікого не залишать байдужими.




Немає коментарів:

Дописати коментар