День рідної мови вперше був проголошений ЮНЕСКО в 1999 році. Він покликаний привернути увагу до важливості навчання рідної мови та збереження всіх мов, якими розмовляють у країні чи регіоні.
Початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови.
За даними ЮНЕСКО сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.
Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо, що мова має значення. Українці впродовж своєї історії постійно боролися за право писати, читати та говорити українською мовою.
Учасниками заходу стали учні міської гімназії 9-А класу (класний керівник Нюл Оксана Степанівна), учні 9-Б класу (класний керівник Алексик Світлана Петрівна) та завідувачка бібліотеки міської гімназії Довжанин Ганна Юріївна.
Бібліотекарі розповіли присутнім про історію виникнення міжнародного дня рідної мови, складний та тернистий шлях до визнання та становлення української мови. Розповідь супроводжувалася відео та мультимедійними матеріалами.
Під час зустрічі присутні переконалися, що боронити свою країну від агресора можна не лише зброєю, а й словом. Тож нехай українське слово буде для всіх нас оберегом.
Немає коментарів:
Дописати коментар