Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція та революція Гідності.
З нагоди особливої дати – 20 років Помаранчевій революції (початок 22 листопада 2004 року) та 11 років Євромайдану, або Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року) в міській бібліотеці-філії провели розмову поколінь «Майдан – місце сили та волі незламних».
Серед запрошених - Михайло Юрійович Лісіцкі, який безпосередньо брав участь в революційних подіях на столичному Майдані Незалежності та Тороцкезі Людмила Василівна - директор історичного музею, яка представила експонати, що зберігаються в історичному музеї.
Присутніми на заході були учні 10-А та 10-Б класів ЗОШ №4 (педагогог- організатор Штефан А,В. та класний керівник Свищо Н.Ф.), користувачі бібліотеки. Бібліотечні працівники відтворили хронологію подій за допомогою відеоматеріалів. Старшокласники були не тільки слухачами, але і учасниками імпровізованого Майдану у нашому місті.
Помаранчева революція, Революція Гідності та російсько-українська війна є єдиним процесом, продовженням боротьби українців за свою історичну пам’ять, культурну ідентичність і майбутнє. Багато учасників цих доленосних подій вже не з нами, вони загинули за Україну.
Хвилиною мовчання вшанували присутні Героїв Майдану, Небесної сотні, мирних жителів та наших відважних воїнів-захисників та захисниць України.
Начальник відділу культури та туризму Виноградівської міської ради Василь Степанович Югас привітав учнів з Днем Гідності та Свободи. У своєму зверненні він наголосив на значенні цього дня для кожного громадянина та підкреслив незламність українського народу.
Дізнатися більше про ці події молодь змогла за допомогою виставки – інсталяції «Нас не подолати».
Немає коментарів:
Дописати коментар