24 квітня 2025

39 років Україна живе з болем Чорнобиля

Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу.

А ще це найбільша світова катастрофа з епіцентром за 100 кілометрів від Києва.
Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє?


Що розкажемо про нього наступним поколінням та як нам говорити про нього зі світом?  То чи готові ви дізнатися, чим є Чорнобиль особисто для вас?

Напередодні Дня Чорнобильської трагедії бібліотекарі Виноградівської міської бібліотеки-філії №3 підготували інформаційний меседж «Незабутній біль Чорнобиля». 


На заході були присутні учні 11–А класу міської гімназії разом з   інспектором сектору служби освітньої безпеки Берегівського РВП Мар’яною Савченко  та  зав. Бібліотекою Ганною Довжанин.  Під час зустрічі присутні  слухали розповідь бібліотекарів про аварію на ЧАЕС, про подвиг перших ліквідаторів пожежі на Чорнобильській АЕС – 28 молодих чоловіків, які ціною свого життя за декілька годин подолали полум’я та залишилися героями навічно. Цю інформацію супроводжували на екрані жахливі кадри ліквідації аварії, які привернули увагу та визвали емоції та співчуття.


Учень 11-А класу Юрій Загар своїм однокласникам представив презентацію  «Чорнобильська техногенна катастрофа».


Громадська діячка, очільниця Виноградівського відділення громадської організації міжнародної академії літератури і журналістики М. А. Конкіна розповіла про історичні факти та згадала  наших земляків, які  взяли на себе приборкання радіаційної стихії: Менджул І., Сорводі Ф., Риплюк В., Сосник З, Варга М., Керечан М., Шондолі Ж. та ін.


Роковини Чорнобиля – нагода привернути увагу до ще однієї болючої теми: окупації Запорізької атомної електростанції, найбільшої в Європі, російськими загарбниками, які своїми діями погрожують новою ядерною катастрофою.


Гімназисти хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи та героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, та мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.


До уваги присутніх презентовано книжкову виставку  «Слідами історії… До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії».

Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців. Через 24 тисячі років людство зможе забути про ту «мирну» атомну катастрофу, тому що це – час повного розпаду стронцію й цезію. З них ми прожили 39 років… 







Немає коментарів:

Дописати коментар