КВКД "Афродіта"

Місто Виноградів мальовничий куточок Закарпаття, одне з найдавніших міст області, що має неповторні історичні, архітектурні пам’ятки, цікаву й багату культуру, є  місцем компактного проживання людей різних національностей.


•           Міська бібліотека-філія заснована в 1947 році .
•           Книжковий    фонд    бібліотеки     становить 
60 160  примірників  різногалузевих друкованих видань.
•           Щорічно   бібліотека    обслуговує    понад  3 тисячі користувачів.
•           Поряд  з   бібліотекою    знаходиться     міська     гімназія, ЗОШ №1, школа мистецтв імені Б.Бартока , екологічний центр позашкільної освіти, районний історичний музей.

Створення комфортних умов, зручний режим роботи, атмосфера доброзичливості та затишку відіграє важливу роль в обслуговуванні користувачів. 

Книга та бібліотека залишаються тим острівцем, де юний читач знайде для себе необхідне, цікаве, відкриє завісу раніше невідомого і доторкнеться до надбань світової культури.


 


Для багатьох юних читачів кожне відвідування перетворюється на справжнє свято, сповнене сюрпризами та несподіванками.
Бажаючих знайти друзів, поспілкуватися, весело і корисно провести час згуртовує юнацький клуб веселих і кмітливих дівчат «Афродіта», створений в 2000 році.
Кредо молодих людей, яких об’єднує клуб -  зберегти у собі Людину.
Членами клубу можуть бути дівчата – користувачі бібліотеки віком від 14 до 22 років, які прагнуть змістовно проводити своє дозвілля, розширювати свій світогляд, спілкуватися з однолітками. Звичайно ж члени клубу мають пріоритетне право на користування потрібною літературою,  яка є у фондах бібліотеки  та інтернет - ресурсами  .
Склад клубу щороку оновлюється в залежності від інтересів дівчат. Зараз він нараховує 15 членів. Цікаво і  змістовно оформлено приміщення, де  юні «Афродіти» можуть вільно висловлювати свої думки, ділитися проблемами, успіхами. Створенню довірчої, невимушеної атмосфери у клубі сприяють і такі форми спілкування як “Секретна скринька відвертості”. Потім запрошуємо спеціалістів, які дають компетентну відповідь.
   Щойно переступивши поріг кімнати клубу можна побачити яскраву і змістовну інформаційно-рекламну зону:  стенд на якому розміщено план роботи на рік, девіз та мета, список активу клубу; фотоколаж з життя клубу;  інформаційні плакати:
                                                                               «Життя -  не маскарад,
                                                                                     Будь самим собою!»
                                                                                 «Ми чекаємо на Тебе,
                                                                          Щоб вислухати, підтримати, допомогти!» та інші.
 Про роботу клубу у бібліотеці читачі можуть дізнатися з реклами:Клуб має свій статут, де визначені завдання і напрями його діяльності, права та обов’язки його членів.
Статут
Клубу веселих і кмітливих дівчат
«АФРОДІТА»

1. ЗАГАЛЬНІ    ПОЛОЖЕННЯ

1.1 . Виноградівський  клуб веселих і кмітливих дівчат (надалі — клуб) є добровільним неполітичним молодіжним клубом, який створений на базі міської бібліотеки-філії  за попередньо вивченими інтересами читачів з метою спілкування, обміну інформацією, розширення знань про все, що хвилює сучасну молодь, виховання молоді у дусі національних цінностей.
1.2 Клуб створено відповідно до Конституції України та Закону України "Про об'єднання громадян", Конвенції ООН про права дитини, Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» та  інших законодавчих і нормативних актів України і цього Статуту.
1.3. Повна назва клубу:
                   Клуб веселих і кмітливих дівчат  «АФРОДІТА»
1.4. Скорочена назва клубу:    КВКД « Афродіта»
1.5. Клуб створено на невизначений термін, має місцевий статус та поширює свою діяльність на територію міста Виноградів.
1.6. Свою  діяльність  клуб  здійснює  в  межах  режиму  роботи міської  бібліотеки – філії .  На  час  проведення  засідань  клубу  бібліотека  надає приміщення.  
1.7. Адреса клубу :90300, м.Виноградів, вул. Шевченка, 6

2. ОСНОВНІ  ПОЛОЖЕННЯ

Мета і завдання:
2.1.  Об’єднати молодь за допомогою книги ;
2.2. Виявляти, розвивати  та підтримувати творчі  здібності молоді;
       -  сприяти налагодженню гуманних, загальнолюдських стосунків між ровесниками;
       - здійснювати акції милосердя;
     - охороняти навколишнє середовище;
     - піклуватись про фізичне та духовне здоров`я;
      - змінити себе та світ на краще.

3. ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ КЛУБУ.

3.1 Членами  клубу можуть бути дівчата, читачі міської  бібліотеки – філії віком від    14   до   22 років.
3.2. Член клубу має право:
       - брати участь у всіх заходах клубу;
       - вносити пропозиції та зауваження щодо роботи клубу;
       - обирати і бути обраним у керівні органи клубу;
3.3.Обов’язки членів клубу:
       - дотримуватися вимог статуту клубу, виконувати доручення його керівника;
       - виконувати вимоги ради клубу, рішення загальних зборів;
       - надавати допомогу в діяльності клубу 
.
4. ЗАКОНИ СПІВЖИТТЯ ЧЛЕНІВ КЛУБУ.

4.1. Знайди свою ціль в житті.
4.2. Пізнай себе і світ.
4.3. Старайся оволодіти всім  хорошим, що створила людська думка,
     щоб життя було цікавим – твори, видумуй , фантазуй. Будь  впевненим  в собі.
4.4. Відповідай    за    свої    слова   і    вчинки,   розпочату   справу    завжди доводь  до   кінця.
4.5. Люби  і прощай людей, стався до інших так як ти хотів би, щоб ставились до тебе. Допомагай тим, хто потребує твоєї допомоги.
4.6. Краще віддай своє, ніж візьми чуже.
4.7. Загартовуйся, будь сильними, бережи своє здоров’я.

4.8. Природа наш дім, подбай про нього.

Емблема клубу – силуетне зображення богині Афродіти, яка є втіленням краси, чарівної жіночності.


Девіз клубу веселих і кмітливих дівчат:

"Краса душі, краса любові - найвища на землі краса".


 Напрямки роботи:

  • зустрічі учасників клубу
  • робота над культурним і всебічним розвитком членів клубу
  • робота над популяризацією творчих здобутків учасниківАктив клубу:Форми роботи -  найрізноманітніші: від читацьких конференцій, оглядів, зустрічей з цікавими людьми, консультацій спеціалістів, годин спілкування, до планових і позапланових дискусій, вечорів запитань і відповідей, обмінів думками, ділових ігор, акцій, віртуальних подорожей.
В рамках засідання клубу бібліотека організовує змістовні заходи, що торкаються молодіжних проблем: вечір обміну думками «Чи являється цнотливість пережитком минулого?»; бесіда - діалог «Правда про куріння»; зустріч з лікарем «Тет-а-тет: розсекречені інтимні таємниці»; етикет-шоу «Королівські манери,або мистецтво подобатися собі та іншим»; урок застереження         «Не допускайте насильство в сім’ї» та ін.   
Традиційним стало проведення уроків духовності. На один із таких уроків, який називався   «Ми в душі будуємо храм»,  завітав отець Антоній.
Духовний наставник глибоко  переконаний, що для того, аби виховати здорову, культурну людину, справжнього патріота своєї Батьківщини, потрібна цілюща сила християнської моралі.
На завершення зустрічі дівчата переглянули  відеофільм  «Грех и покаяние», який викликав багато емоцій у молоді і залюбки відгукнулися  на запрошення отця Антонія відвідати Почаївські святині.Напередодні  Дня  Святого  Валентина  відбувся  вечір  обміну  думками «Чи являється цнотливість пережитком минулого». Цікавою була розповідь отця Василія, який розповів про любов і повагу. В ході зустрічі між присутніми  зав’язалася жвава дискусія, яка завершилася переглядом відеофільму.
Члени клубу «Афродіта» є активними учасниками волонтерського руху при Виноградівському районному центрі соціальної служби у справах сім’ї молоді та спорту. На даний час дівчата взяли шефство над дітьми, які проживають в будинку сімейного типу  і допомагають їм оволодіти  навичками комп’ютерної грамотності. 5 волонтерів працюють як книгоноші  по обслуговуванню книгою на дому людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями.
Спільно з громадськими організаціями, будинками сімейного типу, приймають участь в різноманітних акціях соціального характеру: «Молодь за краще майбутнє», «Захисти себе від торгівців людьми!», «Відкрий своє серце для любові», «Відпусти улюблену книгу в подорож» та інші.
На високому емоційному рівні  пройшла акція  «Відкрий своє серце для любові». На протязі двох тижнів активісти клубу «Афродіта» приносили іграшки, одяг та шкільні приладдя . А на передодні Дня святого Валентина запросили дітей, для яких було організовано солодкий стіл та різноманітні конкурси, розваги. 

Акція «Відпусти улюблену книгу в подорож» проходила під гаслом: «Подаруй книгу». «Можливо на твоїй книжковій поличці лежить книга, яку ти можеш подарувати. Діти з центру соціально-психологічної допомоги з радістю приймуть її» - таким зверненням до користувачів бібліотеки активісти клубу  закликали до співпраці.
Доброю традицією стала участь членів клубу «Афродіта» у щорічній  акції «Почуйте всі!», організатором якої є Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» та Виноградівський РЦСССМС.

Для кожної з дівчат були виготовлені ідентифікатори. Волонтери збирали гроші у спеціальні скриньки і наприкінці дня здавали у відділення банку.
Кожному, хто вкидав гроші до скриньки дарували яскраве сердечко – символ акції.
Всі ці кошти направлені на закупівлю медичного обладнання для безкоштовної діагностики та лікування дітей.

В День захисту дітей члени клубу «Афродіта» стали гостями  Школи соціальної підтримки осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах. Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері. Особливу зацікавленість у дітей викликала бесіда-діалог «Чи знаєш ти свої права?». Ігри та розваги на свіжому повітрі не залишили байдужими не тільки дітей,а й дорослих.

Популяризація творчих здобутків

Організація засідань – це один бік діяльності клубу. Його організатори дійшли висновку, що цим обмежуватись не можна. Треба подумати про те, щоб знання кожного члена клубу невпинно поповнювались, щоб учні і студенти мали можливість  розкрити свої творчі здібності та додати їм впевненості у власних силах. Так з’явилися «творчі суботи».
Двічі на місяць молодь у клубі збирається тепер на чашку чаю. Приносить автор новий твір, нехай це буде й чернетка, його тут-же читають, обговорюють, радять як допрацювати…

Нові можливості отримали члени клубу після перемоги міської бібліотеки у конкурсі проектів, оголошеному фондом  Білла та Мелінди Гейтс…
Пройшовши навчання у тренінговому  центрі при  Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім.Ф..Потушняка, працівниками міської бібліотеки  створено блог «Виноградівська міська бібліотека»  з розділами:   «Історія міста»,   «Легенди Виноградівщини», 

«КВКД «Афродіта», «Події», «Виставки». Учасники клубу мають змогу презентувати свої доробки на сторінці  електронного  альманаху «Творчість молоді» В планах на майбутнє,  за активної допомоги і підтримки бібліотеки, випуск брошури з творами наших молодих літераторів.
У розділі «Виставки» юна фотоаматорка Іветта Пішпекі , яка багато років займається фотознімками, представила свої роботи присвячені  світлій юності своїх ровесників.Після перегляду - тільки приємні , позитивні відгуки  ровесників:  «Світ твоїми очима – це фрагменти, це – миті, це – мозаїка. Чаруй нас своїм світом » ,  «Приємно впізнавати знайомі обличчя».
 


Ми постійно інформуємо учасників клубу про різноманітні творчі  конкурси  спонукаючи їх до самореалізації  творчих здібностей. 

Активно включилися члени клубу у конкурс від програми  «Бібліоміст»

«ЄВРО 2012: Зіграємо в футбол у бібліотеці?».    Клубівці встановили найтісніші контакти з  Малоюакадемією  наук  при відділі освіти -  керівник Максимець Н.І. 
 Ці зв’язки допомагають підносити на новий рівень роботу клубу. Так Крістіна Ткаченко в 2011 році на обласному конкурсі  МАЛіЖ захистила науково-дослідницьку роботу  на тему: "Марійка Підгірянка - поетеса-педагог",                   де здобула третє місце.
За активну участь у громадському житті міста члени клубу відзначені подяками та грамотами. Плитка Оксана та Крістіна Ткаченко стали  учасниками Міжнародного фестивалю юних  митців  “Рекітське сузір’я - 2012” і були нагороджені грамотами в номінації «Поезія»Клуб  залишає глибокий слід в юних серцях. Свої враження про перебування в клубі, дівчата записують на стенді «Життя нашого клубу» у формі сердечок, хмаринок, квітів і т. ін..Ось деякі з  них:

Лариса: «Я була учасником клубу  від початку його заснування . Ви не уявляєте скільки він подарував мені емоцій, нових захоплень,велику кількість друзів. Своєю участю ми звеселяли не один вогник, не одне міське свято і глядачі щиро віддячували нам за старання  Зараз все це згадую і так сумую......Це був один із кращих моментів мого життя!!!»

Андріана : «Клуб кардинально змінив моє життя. На одне із засідань був запрошений інспектор міліції у справах неповнолітніх. Ми закохалися з першого погляду… Зараз він мій чоловік. За це я дуже вдячна працівникам бібліотеки….»

Діана 15 років: «Це дружня родина, яка підтримає у важку хвилину. Тут ти  комусь потрібен і  тобі потрібні інші, тут  забуваєш про погане і відчуваєш себе щасливою…».

Оксана 15 років: « Місце  де панує любов, добро, милосердя…»

Інесса 15  років: «Я дуже рада, що потрапила в клуб і що тут знайшла багато друзів. Тут можна відпочити і провести дуже добре час». 

Ельвіра 18 років: «Тут всі мої хороші друзі і знайомі. Я рада, що в нашому місті є такий клуб  і я в ньому приймаю участь».

 Крістіна 17 років: «Для  мене «Афродіта» — це  нові знайомства, це мій другий дім, в якому можна чогось навчитися, а зрештою і можливість  реалізувати себе» .

 Оксана 20 років: « Клуб - це свято, радість спілкування з цікавими людьми… Я впевнена: усе хороше, що дала мені «Афродіта», надійно допомагатиме в житті».

Камілла 18 років: «Для того щоб робити добрі справи не обов’язково мати багато грошей, достатньо мати бажання і щире серце. Це приносить велике задоволення. Повірте!!!  У цьому я переконалася завдяки участі у акціях, які ми організовували у клубі».


Так створюється історія клубу.


Презентація про роботу клубу тут
План роботи КВКД "Афродіта" на 2017 рік

Січень
Бібліомікс
«Ялинкові» книги»

Лютий
Калейдоскоп улюблених фільмів
«Про кохання і не тільки»

Березень
Обмін думками
«Чому українці шанують дівочу красу?»

Квітень
Урок здоров'я
«Здоровий спосіб життя:
Модно! Престижно! Корисно!»

Травень
Зустріч-дискусія
«Громадянський шлюб:
плюси та мінуси»

Вересень
Організаційне засідання
«Як завоювати друзів?».

Жовтень
Інформкоктейль
«Добро починається з тебе»

Листопад
Плетіння браслету
«Кольори України
пробуджують гордість»

Грудень
Майстер клас

«Різдвяною стежиною щастя»