3 грудня виповнюється 300 років від дня народження видатного українського філософа-містика, письменника, педагога, богослова, мандрівника - Григорія Савича Сковороди. Він бентежить уми своєю глибиною та незбагненністю. Як зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко: «Сьогодні дуже важливо продовжувати життя та популяризацію нашої культури, проти якої воює ворог. Варварське знищення Національного музею Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині й іншої культурної спадщини тому підтвердження. Це свідомі злочини російських загарбників, бо ворог намагається стерти нашу ідентичність. Григорій Сковорода — один з найяскравіших українців. Заради нашого майбутнього маємо популяризувати спадщину видатного письменника та громадського діяча й тримати стрій, наближаючи перемогу України» .
Ким же він був, «посполитим улюбленцем, дотепником із сопілкою, чи «похмурим самітником, ніким не збагнутим «чоловіком божим», з людської ласки годованим?..».
Відповіді на ці питання намагались з’ясувати бібліотекарі міської бібліотеки – філії №3 разом зі своїми користувачами під час години духовності «Світ ловив мене, та не спіймав», яка проходила у читальному залі книгозбірні.
Продовженням заходу став перегляд документального фільму «Григорій Сковорода» із циклу «Великі українці», після перегляду якого відбулось жваве спілкування та обговорення.
Поціновувач творчості Г. Сковороди - студент Національного університету Львівська політехніка Тарас Шевченко - поділився цікавими та маловідомими фактами із життя «мандрівного філософа» XVIII століття і закликав присутніх наблизитися до глибинних витоків сковородинівської мудрості, адже і через три сотні літ Г. Сковорода залишається нашим сучасником.
Немає коментарів:
Дописати коментар