"Ніхто не має права мовчати, а надто письменник. Це моє кредо, я сповідував його все своє життя. Я не шкодую, що я так жив — чесно та справедливо. Оце все, що я мав вам сказати. Все решта написано в моїх книжках".
П.
Загребельний
Павло Загребельний – один з найвідоміших українських письменників. Автор майже 20-ти романів. На його творах виросло кілька поколінь українців. І ще не одне покоління оцінить надзвичайний талант автора. Сьогодні особливого значення набуває необхідність художнього осмислення історії, зв'язку часів і поколінь, багатовікового культурного надбання українського народу.
Народився Павло Архипович 25 серпня 1924 року в селі Солошине, Полтавської області. Одразу після школи пішов добровольцем до армії. Був курсантом 2-го Київського артучилища, брав участь в обороні Києва, в серпні 1941р. був поранений. Після госпіталю знову військове училище, знову фронт, тяжке поранення в серпні 1942р., після якого — полон, і до лютого 1945р. — фашистські концтабори смерті. У 1945p. працює у радянській воєнній місії в Західній Німеччині. З 1946p. — навчається на філологічному факультеті Дніпропетровського університету. Після його закінчення у 1951 році працював журналістом та писав.
За свою творчість він був удостоєний величезної кількості премій і нагород. Герой України (2004). Орден князя Ярослав Мудрого 5-го ступеню (1999). Учасник другої світової війни, в’язень німецьких та радянських концтаборів. Закінчив філософський факультет Дніпропетровського університету (1951). Працював журналістом газети «Днепровская правда», в журналі «Вітчизна». 1961-63 рік-головний редактор газети «Літературна Україна». Голова Комітету з Державної премії України ім. Т.Шевченка (1979-87).
У своїй творчості Загребельний стверджував гідність і
самоцінність людської особистості. Його
прозі притаманні природні переходи від сучасності до історії, широта охоплення
типів українського народного характеру, пристрасність в обстоюванні правди,
добра, краси. Твори Загребельного перекладено багатьма мовами світу.
Павло
Загребельний пішов із життя у 84 роки. Крім романів та повістей, лишив ще й
власну філософію життя. Казав, що «треба жити страстями. Ні, не отими, що в
священних книгах у нас описані. А страстями оцими, які нас ведуть по життю.
Жити кожною миттю цього життя. Життя прекрасне. Світ прекрасний. І нам щастя
дано бути в цьому світі. От просто бути в цьому світі - і більше нічого».
Цього
року ми відзначаємо 100-річчя від дня народження видатного українця. Запрошуємо
до Виноградівської міської бібліотеки-філії №3, де експонується книжкова
виставка, присвячена його творчості.
Немає коментарів:
Дописати коментар