Галас, В. Зелене сонце [Текст] : поезії /Василь Галас. – Ужгород: Ліра, 2008. – 22 с.
Книжка «Зелене сонце» - наступний урок високої поезії. Дослухайтеся до чарівних рядків, до самих себе, до Божого голосу, що навкруги. Видання для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Книга, яка виноситься на суд читача, не претендує на повну історичну відповідність. Та й чи існує вона, абсолютна історична правда? Історія складна, як життя, і кожен розуміє життя по-своєму. Головну увагу автора цього дослідження привернули взаємини між чоловіком і жінкою протягом століть: різні долі, несхожі люди, щасливі злети й гіркі падіння.
Обираючи героїв для твору, автор свідомо зупинявся на життєписах загальновідомих людей, імена яких тісно пов'язані з минувшиною України. Цей вибір пояснювався можливістю кращого ознайомлення з біографічним матеріалом та цікавістю читацької аудиторії до життя людей відомих.
Книга буде корисною і цікавою як для фахівців у галузі історії, так і для широкого загалу. Зміст книги.
Мага, Л. Б. Осінь, що стала весною [Текст] : поезії / Любов Борисівна Мага. – Ужгород : Ліра, 2008. – 104 с.
Збірка поезії Любові Маги – це щира і відверта розмова з читачем.
Авторка не боїться бути гранично відкритою, уміє побачити поезію у звичайних, простих речах, у всьому, що нас оточує. Саме тому її “самотня осінь” стає весною, переповненою почуттями. В поезіях цієї збірки душа авторки, небайдужа і чутлива, трепетна і велична.
Мага, Л. Б. Невимовне словами скажу [Текст] : поезії / Любов Борисівна Мага. – Ужгород : Ліра, 2008. – 144 с.
«Невимовне словами скажу» - друга книга закарпатської поетеси Любові Маги, продовження її відвертої розмови з читачем, розпочатої збіркою «Осінь, що стала весною».
Л. Мага пише про вічне: кохання, зраду, розлуку, природу… Пише тільки тоді, коли душа не може мовчати, коли вона по вінця переповнена почуттями.
Максимишин-Корабель, О. М. «Мамо, не плач. Я повернусь весною…» [Текст] : поезії/ О. М. Максимишин-Корабель. – Львів: Ліга Прес, 2014. – 136 с.
Що таке життя? Чи існує справжнє кохання? В чому полягає щастя? На ці та багато інших запитань можна знайти відповіді у даній збірці віршів. Автор роздумує над вічними цінностями – любові до Бога, Батьківщини, Матері. В окремий розділ увійшли поезії, присвячені історичним подіям у Києві, що відбувались у зимовий період 2013- 2014 р.р. Книга призначена для широкого кола читачів.
Між Карпатами і Татрами [Текст] : поезія Зореслава у словацькому перекладі Валерії Юричкової. Вип. 22/Вст. Сл.., упоряд. Т. Ліхтей. – Ужгород: Ліра, 2014. – 56 с.
Нині про творчість Зореслава сказано немало. Його щиру, одухотворену лірику вивчають у школах, досліджують у вишах.
Нині, коли народ України переживає тяжкі випробування, поезія Зореслава, цей своєрідний моральний і духовний кодекс української нації, надихає, окрилює, дає сили для життя і боротьби.
Панчук Н. Справжнє кіно [Текст] : мала проза / Надія Панчук. - Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2014. – 92 с.
Це друга збірка малої прози Надії Панчук, цього разу тематика – це події другої світової війни на Західній Україні, які дивним чином перегукуються із сьогоденням.
Нові прозові мініатюри запрошують читача до співавторства або дискусії.
Самойлович, О.Г. Час обрав нас[Текст]: до 70-річчя визволення Закарпаття, України і досягнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Кн. 2 / Орг. ветеранів України, Закарпат. обл. орг. ветеранів. - Ужгород : Ліра. - 2014. - 296 с. : фот.
"Час обрав нас" – це спогади учасників тих страшних подій, розповіді про те, як наш народ і його армія йшли до довгоочікуваної перемоги. Ця книга – заповіт нащадкам бути гідними своїх дідів і прадідів, котрі зуміли здолати війну, розруху, розбудувати країну.
Семенюк, С. Історія українського народу[Текст] /Святослав Семенюк. – Львів: Апріорі, 2010. – 608 с.
Ця книга - перше в українській історіографії дослідження, яке присвячене навіть не стільки історії самої України, скільки глобальній історії українського етносу з моменту його зародження і до сучасності, загальним закономірностям розвитку українства, концепції Великої України як територіального та етнічного феномену світової історії, видатним діячам центральної та Східної Європи українського походження.
Художник Карпат Іван Доробан [Текст] /ред.. М. Білак. – Вінниця: ТОВ «Консоль», 2013. – 296 с.
Неординарна, різнокольорова, створена талантом щоденною працею, автобіографічна книга закарпатського художника Івана Доробана, який, окрім малярського таланту, пробує себе й у літературі.
Немає коментарів:
Дописати коментар